Welcome d'travelers !

Ayo share cerita pengalaman dan upload photo album travelingmu di sini. Silakan Daftar atau

Kamis, 23 Nov 2017 16:30 WIB

TRAVEL NEWS

Cowok Ganteng yang Traveling untuk Melukis Cangkir Kopi

Syanti Mustika
detikTravel
Foto: (seyyahart/Instagram)
Foto: (seyyahart/Instagram)
Istanbul - Traveler ganteng ini punya cara unik mengabadikan keseruan travelingnya. Dia akan melukis destinasi yang dia kunjungi ke sebuah cangkir kopi. Kreatif!

Cara traveler yang satu ini sangat unik menikmati travelingnya. Dia tidak sekadar memotret tempat-tempat ikonik yang dikunjungi, namun juga mengabadikannya dalam lukisan di cangkir kopi.

Dikumpulkan detikTravel dari beragam sumber, Kamis (23/11/2017) traveler ini berasal dari Turki. Namanya Berk Armagan, seorang seniman Istanbul.

Ide uniknya ini bermula ketika dai ingin memberikan kejutan untuk temannya di dua tahun lalu. Berk tahu bahwa sahabatnya ini sangat menyukai Starbucks. Lalu dia memberikan hadiah kepada sahabatnya cangkir kopi yang dilukis.

İkizlerimle tanışın 😂 Turist seli, sağım solum önün arkam insan. Allahım Roma ne kalabalıktı öyle. Sıcakta kesinlikle çekilmesi zor bir yer ama sokaklarında yürümek çok keyifli. Roma büyük ve temiz bir şehir, tarihi konusuna girmeme gerek yok o kadar bilgim yok 😂 Boş bir şehir olsa sanırım gezmekten en keyif alacağım yer olurdu. Herneyse bugün Interrail biletim biteceği için hızlı bir Roma gezisi yapmak zorunda kaldım. Floransa'dan ücretsiz olduğu için yerel bir trenle gelmek zorunda kaldım (para suyunu çekti, 3 buçuk saatlik bir yolculuktu). Sabah yemek yeme fırsatı bulamamıştım indiğimde çok sıcak bir havayla karşılaştım. Sıcaklık yetmiyormuş gibi bir ton da turist vardı 😂 Hızlı bir şekilde kolezyuma gittim. Bu arada insanlara çarpmamak mümkün değil 😂 Kolezyum'un çevresini dolaşırken çekeceğim açıyı buldum hemen çantayı koydum. Bu sefer farklı bir çalışma yaptım. İki bardağa çizim yaptım (Daha farklı çalışmalarım da var yavaş yavaş çeşitliliği arttırıcam önümdr uzun bir süreç var 😂). Çizimi yaptım ama doğru şekilde tutması zor oldu. Bu fotoğrafı çekmek için 20-30 dakika uğraştım. Tabi fotoğraf çekmeden öncesi de var 😂 Çok sarsıntılı bir trende çizmek zorunda kaldım Kolezyum'u (2-3 saatten bahsediyorum 😂) O kadar uğraştıktan sonra kendimi Pompi'den tiramisu, Venchi'den çikolatalı vanilyalı dondurma ve makarna yiyerek ödüllendirdim. Son günlerimin İtalya'da olmasına çok seviniyorum (uzun bir süre nutella, fıstık ezmesi, muz yiyerek geçirdim). Karnım tok, kalemim pek bir şekilde Venedik'e gidiyorum. - #italy #roma #colosseum #landmark #ancient #historical #cupart #art #illustration #drawing #artist #travel #traveller #seyyahart

A post shared by seyyahart (@seyyahart) on Jul 11, 2017 at 10:38pm PDTBerk kemudian menyadari sesuatu, bahwa dia bisa melakukan hal lebih dengan kemampuan yang dia miliki. Kemudian dia mulai mengelilingi Turki dan beranjak ke luar negeri. Dia pun mengabadikan momen berharganya dalam sebuah cangkir kopi yang dilukis.

Dari mana Berk mendapatkan uang? Hal ini awal menjadi hambatan bagi Berk untuk traveling. Kemudian dia mulai menjual cangkir-cangkirnya dan dananya dikumpulkan untuk traveling. Berk telah berhasil mengelilingi 36 kota di 19 negara. Wow!

Tentu saja, di setiap perjalanannya ada lukisan tempat-tempat ikonik yang dikunjungi. Mulai dari Colosium di Roma, Menara Effeil, arsitektur kota seperti Beograd dan Dresden. Juga ada lukisan tokoh-tokoh terkenal, dan masih banyak lagi.

Türkçe, English - (İstanbul'un bardakları #1) Doğduğumdan beri bu şehirdeyim. Yani 23 seneden bahsediyorum. Bu şehirde bu kadar yıl yaşamama rağmen turistlerin görmek için akın akın geldiği İstanbul'un değerlerini doğru düzgün görmedim. Kız Kulesi'ne hiç gitmedim veya Galata Kulesi'ne hiç çıkmadım. Aylardır düşündüğüm ve gerçekleştirme imkanını şu sıralar bulduğum #istanbulunbardaklari projesi ile bunları yapacağım. Bu projenin ilk ayağı olan Kız Kulesi ile başlangıcı yapmak istedim. İlerleyen vakitlerde devamı gelecek. Yalnızca fotoğrafla da sınırlı kalmayacak. Not: Neden çıkmadın, gitmedin gibi soruların cevabı Halkalı. Halkalı'da yaşıyorum 😂 - (Cups of Istanbul #1) I have been in Istanbul since I was born. I am talking about 23 years. Even thought I live in Istanbul I couldn't see most of the touristic parts of the city where thousands of visitors came across each day. For instance I've never visited neither Maiden's tower nor Galata Tower. Finally I will be visiting these wonderful places in the scope of project that I called #cupsofistanbul which I have been planning for months. The first step is Maiden's Tower. There will be more later on and it will not be limited to only photos. P.s. The answer for the questions such as 'Why have you never visited these places?' is I live in Halkali which is not a very central area. 😂 - #kizkulesi #maidenstower #istanbulunbardaklari #cupsofistanbul #project #landmark #uskudar #istanbul #illustration #landscape #drawing #cupart #art #dailyart #arts_help #sketch #artist #seyyahart

A post shared by seyyahart (@seyyahart) on Oct 12, 2017 at 3:44am PDTKeseruan traveling dan cara Berk melukis cangkir ini dapat traveler intip dalam akun Instagramnya @seyyahart. Dalam waktu dekat Berk nanti juga ingin traveling ke Amerika Selatan. Karena dia menyakini negara ini akan banyak memberinya inspirasi untuk karya seni. (sym/aff)
BERITA TERKAIT
BACA JUGA
NEWS FEED